Rada dyrektorów

Ian Middlemas
Przewodniczący

Ian Middlemas posiada tytuł Chartered Accountant i jest członkiem Financial Services Institute of Australasia. Pracował w międzynarodowej firmie księgowej, a następnie dołączył do zespołu Normandy Mining Group, gdzie przez około 10 lat piastował wysokie stanowiska zarządcze. Ian Middlemas ma szerokie doświadczenie korporacyjne oraz wiedzę z zakresu zarządzaniu projektami. Obecnie pełni rolę Dyrektora w kilku giełdowych spółkach związanych z sektorem surowcowym.

Ian Middlemas został mianowany Dyrektorem Spółki 25 sierpnia 2011 r.

Benjamin Stoikovich
Dyrektor generalny (CEO)

Benjamin Stoikovich jest inżynierem górnictwa z doświadczeniem w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Dzięki unikalnej ścieżce kariery posiada wszechstronne doświadczenie w sektorze wydobywczym. Pracował dla BHP Billiton jako inżynier ds. kompleksów ścianowych odpowiedzialny za uzyskiwanie pozwoleń i nadzorowanie ścian wydobywczych w kopalniach. W ostatnich latach zajmował wysokie stanowiska w bankowości inwestycyjnej w Londynie zdobywając doświadczenie w przeprowadzaniu i finansowaniu fuzji oraz przejęć.

Benjamin Stoikovich ukończył studia licencjackie z zakresu inżynierii górnictwa na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii, magisterskie na wydziale Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie w Wollongong oraz magisterskie z zakresu Mineral Economics na Curtin University w Australii. Posiada tytuł 1st Class Coal Mine Managers Ticket nadawany  przez  Coal Mine Qualifications Board w Australii oraz tytuły Chartered Engineer (CEng) i Chartered Environmentalist (CEnv) przyznawane w Wielkiej Brytanii.

Benjamin Stoikovich został mianowany Dyrektorem Spółki 17 czerwca 2013 roku.

Carmel Daniele
Dyrektor niewykonawczy

Carmel Daniele jest założycielką brytyjskiego funduszu CD Capital i pełni w nim funkcje Dyrektora ds. Inwestycji. Ma ponad 20 lat doświadczenia w zakresie inwestycji w sektorze surowcowym z czego dziesięć lat w Newmont Mining, Normandy Mining i spółkach zależnych. Jako menedżer wysokiego szczebla w Newmont, Carmel Daniele przeprowadziła wiele transakcji M&A w tym fuzję trzech spółek: Franco-Nevada, Newmont i Normandy. Po połączeniu firm była odpowiedzialna z ramienia spółki Newmont Capital za sprzedaż aktywów górniczych nie stanowiących podstawowej działalności firmy.

Swoją karierę rozpoczęła w Deloitte Touche Tohmatsu, gdzie przez 8 lat pracowała na różnych stanowiskach w sektorze finansów korporacyjnych. Przed założeniem CD Capital w 2006 r. przez półtora roku pełniła funkcję doradcy inwestycyjnego w RAB Capital’s Special Situations Fund negocjując inwestycje private equity w sektorze wydobywczym.

Carmel Daniele jest magistrem prawa, absolwentem ekonomii na University of Adelaide oraz członkiem Institute of Chartered Accountants.

Mark Pearce
Dyrektor niewykonawczy

Mark Pearce posiada tytuł Chartered Accountant i obecnie pełni funkcję dyrektora w kilku giełdowych spółkach działających w sektorze surowcowym. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie tworzenia i rozwoju spółek giełdowych w sektorze wydobywczym. Pracował w dużych międzynarodowych firmach księgowych. Mark Pearce jest również członkiem australijskiego Institute of Chartered Secretaries oraz Financial Services Institute of Australasia.

Mark Pearce został mianowany Dyrektorem Spółki 25 sierpnia 2011 roku.

Thomas (Tom) Todd
Dyrektor niewykonawczy

Thomas Todd od roku 2009 do listopada 2011 pełni funkcję dyrektora do spraw finansowych (CFO) w Aston Resorces. Wcześniej pracował jako CFO w Custom Mining, gdzie zdobył doświadczenie w pozyskiwaniu i finansowaniu projektów surowcowych pracując nad projektem Middlemount, aż do sprzedaży firmy spółce Macarthur Coal.

Thomas Todd z wyróżnieniem ukończył studia na wydziale fizyki Imperial College w Londynie. Jest członkiem The Institute of Chartered Accountants w Angli i Walii. Ukończył również australijski Institute of Company Directors.

Thomas Todd został mianowany Dyrektorem Spółki 16 września 2014 roku.

Todd Hannigan
Zastępca Dyrektora

Todd Hannigan zajmował stanowisko dyrektora generalnego (CEO) w Aston Resources od 2010 roku do 2011 roku. W tym czasie firma poczyniła znaczne postępy w realizacji projektu Maules Creek, w tym uaktualniła dokumentację zasobów węgla dla projektu, zakończyła wszystkie prace techniczne i projektowe potrzebne do ostatecznego studium wykonalności (Definitive Feasibility Study), wynegocjowała sprzedaż dwóch znaczących pakietów akcji oraz umowy joint-venture, zabezpieczyła dostęp do portów oraz linii kolejowych i doprowadziła proces zatwierdzania planów projektu do końcowego etapu. Todd Hannigan ma ponad 18-letnie, międzynarodowe doświadczenie w pracy w sektorze górnictwa w takich firmach jak: Aston Resources, Xstrata PLC Coal, Hanson, BHP Billiton i MIM.

Todd Hannigan został mianowany Dyrektorem Spółki 16 września  2014 roku.

Dylan Browne
Sekretarz firmy

Dylan Browne posiada tytuły Chartered Accountant i Chartered Secretary. Rozpoczął karierę w dużej międzynarodowej firmie księgowej i od tego czasu pracował dla licznych spółek giełdowych działających w sektorze wydobywczym.